تبلیغات
برق فشار قوی - دنیای شگفت انگیز حشرات
 
برق فشار قوی
علم+اخلاق=انسانیت/علم-اخلاق=؟
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نیما ایرانی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دنیای پروانه هاپروانه شیشه اییکی از زیباترین پروانه های دنیا پروانه شیشه ای است. این پروانه بال های بسیار نازکی دارد و البته جنس بال هایش به گونه ای است که می توان پشت آن را مشاهده کرد. این پروانه با نام "Greta Oto" شناخته می شود و همچنین محل اصلی زندگی آن نیز در مکزیک و آمریکای مرکزی است.

پروانه برگ خشکیکی از شگفت انگیزترین پروانه های دنیا را می توان پروانه برگ خشک دانست. این پروانه بال هایی کاملا شبیه برگ های مرده و خشک شده دارد که به عنوان نوعی استتار نیز برای آن استفاده می شود. البته برخی از گونه های این پروانه بال هایی به مانند برگ های زنده و سبز دارند. این پروانه های برگی در گینه، جنوب اسیا و هند بسیار دیده شده اند.

پروانه 88شاید اسم این پروانه بسیار عجیب باشد اما دلیل اصلی این نام گذاری خطوط روی بال این پروانه است. این پروانه بالی کرم رنگ با خطوط دایره ای مانند دارد که البته در میان آن ها می توانید عدد 88 را مشاهده کنید. این پروانه بیشتر در برزیل دیده شده است و اسم علمی آن "Diaethria neglecta" است.

پروانه جغدییکی از بزرگترین و البته زیباترین پروانه های دنیا پروانه"جغد بزرگ" یا ساده تر آن " جغدی" است. این پروانه دارای بال های بسیار بزرگی است که بر روی آن ها نمایی از چشمان یک جغد حک شده است. این پروانه توانایی پرواز زیادی ندارد چراکه بزرگی بالهایش اجازه به او نمی دهد. ولی این بال های جغد گونه یکی از رازهای زنده مانده و استتار او در طبیعت آمریکای جنوبی است.

پروانه سبز"پروانه سبز" یکی از پروانه های نادر در دنیا است که بیشتر در شرق آسیا می توان آن را پیدا کرد و همچنین دارای دو بال بالایی و زیرین است. این پروانه می تواند به راحتی روی برگ های سبز استتار کند و البته دوباله بودن آن در هنگام پرواز نیز او کمک به سزایی می کند. نام علمی این پروانه "Papilio palinurus" است.

پروانه گورخرییکی از پروانه های بسیار پرجمعیت دنیا است و می توانید آن را در هر نقطه ای پیدا کنید. مهمترین گونه آن ها بال های مشکی بلندی دارند که با خط های زرد مانند گورخر حکاکی شده اند. این پروانه در دهه 90 میلادی به عنوان یکی از زیباترین حشرات دهه انتخاب شده است و تحقیقات زیادی روی زندگی آن انجام شده است.