تبلیغات
برق فشار قوی - فرهنگی
 
برق فشار قوی
علم+اخلاق=انسانیت/علم-اخلاق=؟
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نیما ایرانی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
تصاویر زیبا از جشنواره یخی


برای دیدن تصاویر بیشتر کلیک کنید

گاردین:

افزایش آزار جنسی زنان انگلیسی در مکان‌های عمومی

بر اساس آمار از هر ۱۰ زن انگلیسی ،۴ تن در مکان‌های عمومی مورد آزار جنسی قرار گرفته اند.

به گزارش سرویس بین الملل باشگاه خبرنگاران، سازمان‌های خیریه مربوط به امور زنان هشدار می‌دهند آزار جنسی به یک مشکل خطرناک و مستمر در خیابان‌های انگلیس تبدیل شده است.

بر اساس یک نظرسنجی، 4 نفر از هر 10 زن انگلیسی در لندن و در مکان‌های عمومی مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند. این آمار با نظرسنجی از 1047 زن لندنی به‌دست آمده که در نتیجه آن، طی یک‌سال گذشته، 43 درصد از زنان انگلیسی در مکان‌های عمومی مورد آزار جنسی بوده‌اند. بر اساس این گزارش، حتی محصلین 12 ساله نیز هدف آزار جنسی قرار گرفته‌اند. نتایج مطالعاتی که پیش‌تر انجام شده نشان می‌دهد که یک نفر از هر سه دختر محصل انگلیسی ناخواسته در یک تماس جنسی وارد شده است.

"هلی داستین"مدیر ائتلاف پایان خشونت علیه زنان در انگلیس اعلام کرد ،آزار جنسی به حدی عادی شده است که دیگر کسی به آن توجه نمی‌کند اما وقتی شروع به صحبت با زنان می‌کنید، هریک داستانی وحشتناک برای تعریف کردن دارد.

وی تصریح کرد آزار جنسی تاثیری واقعی بر روی زندگی زنان دارد. این امر منجر به هراس از تجاوز و خشونت جنسی شده و بر روی موضوعات مربوط به برابری تاثیری بد دارد.به هر دو استاد می‌گویند؛ اما این كجا و آن كجا + تصاویر

هر دو را استاد خطاب می‌كنند، استاد پروفسور سمیعی كه از علم و دانش خود برای خدمت به ایران و ایرانی‌ها استفاده می‌كند و بارها اعلام كرده است كه خدمت به هموطنان و همنوعان خود را افتخار برای خود می‌داند و از آن سو هم طرفداران شجریان به او استاد می‌گویند اما این استاد كجاست و آن استاد كجا...
به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران؛ بعد از انقلاب اسلامی در سال 1357 بود كه محمدرضا شجریان اعلام كرد فردی سیاسی نیست و باعناصر و گروه‌های سیاسی ارتباط ندارد. او به واسطه هنر خود و همان بی طرفی كه اعلام می‌كرد نزد هوادارانش استاد لقب گرفت تا این كه حوادث فتنه سال 88 پیش آمد.

استاد ناگهان رنگ عوض كرد و پوست انداخت. استاد موسیقی و آواز از آن پس بود كه صدای فتنه شد و فتنه را اهرمی برای خود تبدیل كرد. اهرمی كه حالا علاوه بر تامین مقاصد سیاسی شجریان در جهت منافع مالی او هم كمك حالش شده.

بر اساس پیگیری‌های خبرنگار باشگاه خبرنگاران از یك منبع آگاه، محمدرضا شجریان تا پیش از فتنه 88 و تبدیل شدن به صدای فتنه گران از هر تور كنسرت خارجی خود حد اكثر 100 هزار دلار كسب درآمد می‌كرد تا این كه با عزیمت خود به خارج از كشور و ارتباط گیری با عناصر معلوم الحال فتنه گر آتش فتنه را برای خود تبدیل به فرصت كرد و در روزهای بعد از فتنه از هر تور كنسرت خارجی خود، بالغ بر 300 هزار دلار كسب در آمد می‌كند؛ مبلغی كه موسسات غربی و آمریكایی به او می‌دادند.

استاد آن روزهای آواز و موسیقی ایرانی حالا بخش عمده‌ای از طرفداران خود را هم از دست داده است و طرفدارانش تبدیل به گروهك‌های خاص شده‌اند، گروهك‌هایی كه نقطه اشتراكشان عناد و دشمنی با جمهوری اسلامی است. شاید طرفداران موسیقی اصیل و ایرانی هیچ گاه فكر نمی‌كردند كه روزی خواننده ارزشی آنها در كنار خواننده كاباره‌ای و مستهجن لس آنجلسی بایستد و عكس یادگاری بگیرد.طرفداران استاد شاید هیچ گاه نمی‌توانستند تصور كنند كه روزی شجریان با رفتن به یكی از مقرهای فرماندهی فتنه علیه ایران (دفتر شبكه سلطنتی انگلیس) كنار كارمندان دولتی این شبكه بایستد و عكس یادگاری بگیرد.
طرفداران استاد اصلا فكر نمی‌كردند كه شجریان علاوه بر وطن فروشی و بازی در زمین دشمن، روزی پا را فراتر بگذارد و در مصاحبه با تلویزیون وابسته به پنتاگون (صدای آمریكا) به دین اسلام توهین كرده و بگوید:  " اینها هرگز با هنر کنار نمی‌آیند، هرگز و هرگز!!! همچنان که در طول 1400 سال با هنر کنار نیامدن، باز هم نخواهند آمد... "


طرفداران آن روزهای شجریان، انگار دیگر عادت كرده‌اند منتظر اتفاق تازه‌ای باشند. استاد در آغوش هر كسی می‌رود و با هر كسی كه بخواهد عكس یادگاری می‌گیرد.


اما این روزها و در جدیدترین عكس‌های منتشر شده از شجریان در لندن، استاد در كنار كسی قرار گرفت كه انتساب او به دربار سلطنتی شاه مخلوع و حالا دربار سلطنتی انگلیس بر كسی پوشیده نیست.

مسعود بهنود همکار سلطنت طلب رسانه دولتی انگلیس در یکی از جدیدترین تصاویر آلبوم عکس‌های صفحه فیس بوکش، تصویری از یک میهمانی خصوصی با حضور شجریان و یک فرد ضد انقلاب دیگر را منتشر كرده و خبر از دیداری ویژه داده است. عكسی كه حالا بیشتر نشان می‌دهد شجریان با چه جناح‌ها و عناصری از گروهك‌های ضد انقلاب ارتباط دارد و افكارش نزدیك به كدام جناح ورشكسته است.

درست در همین روزها و همان روزها كه استاد سابق موسیقی ایران در كنار افراد معلوم الحال می‌ایستاد و عكس یادگاری می‌گرفت، استاد دیگری در ایران و جهان فعالیت می‌كرد. پروفسور سمیعی كه از لحاظ مرتبه علمی، اصلا با شجریان قابل قیاس نیست درست در همان روزهایی كه استاد مشغول فتنه گری و حضور در جمع فتنه گران بود در ایران به همنوعان و هموطنان خود خدمت می‌كرد و خدمت به آن‌ها را برای خود افتخار می‌دانست.پروفسور سمیعی درست در همان روزهایی كه شجریان از ایران فراری بود و در مقر فتنه قدم می‌زد، در ایران در میان شاگردان و اساتید ایرانی مشغول آموزش آخرین متدها و روشهای نوین جراحی مغز و اعصاب بود و بارها اعلام می‌كرد به این كار خود افتخار می‌كند.


پروفسور سمیعی درست در همان روزهایی كه شجریان صدا، تصویر، وقت و خلاصه همه چیز خود را وقف فتنه كرده بود، در ایران خود را وقف ترویج علم و دانش كرده بود و برای خدمت به مردم ایران زمین همه كار می‌كرد و همه این‌ها را برای خود افتخار می‌دانست و هنوز هم همه این‌ها را برای خود افتخار می‌داند.


آقای شجریان، پروفسور سمیعی در روزهایی كه شما خود را به جریان فتنه و دوستان فتنه گر خود اهدا كرده بودید، تمام مدال‌های افتخار و داشته های علمی خود را به دانشگاه تهران اهدا كرد تا یك بار دیگر این شما باشید كه در میدان عمل قافیه را باخته باشید.


استاد دیروز حالا باید به یك سوال مهم افكار عمومی پاسخ دهد. سوالی كه شاید ذهن خیلی‌ها را مشغول كرده و آن این كه، آقای شجریان هم شما استادید و هم پروفسور سمیعی؛ اما شما كجا و پروفسور سمیعی كجا؟!

 

گونه ای جدید از شرک/ کوروش پرستی!!+تصاویر

حضور در مقبره کوروش کبیر و لحظه ای درنگ در اقدامات او برای ایران باستان گرچه مایه افتخار و مباهات هر ایرانی است اما گاهی اوقات واکنش هایی را از سوی برخی هموطنان شاهد هستیم که نه جای تشویق بلکه تقبیح دارد، وطن پرستی نزد ایشان به شرک تبدیل شده است تا جایی که برخی از آنها به مقبره کوروش سجده می کنندو ...؛ گویا معنای وطن پرستی و وطن دوستی اشتباه شده است.
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، حضور در مقبره کوروش کبیر و لحظه ای درنگ در اقدامات او برای ایران باستان گرچه مایه افتخار و مباهات هر ایرانی است اما گاهی اوقات واکنش هایی را از سوی برخی هموطنان شاهد هستیم که نه جای تشویق بلکه تقبیح دارد، وطن پرستی نزد ایشان به شرک تبدیل شده است تا جایی که برخی از آنها به مقبره کوروش سجده می کنندو ...؛ گویا معنای وطن پرستی و وطن دوستی اشتباه شده است.
 
اسلام فرموده است «نه افراط و نه تفریط»؛ افراط در وطن دوستی به وطن پرستی ختم می شود.
 
 
 
میهن پرستی نشانه مهر به هموطن و مهر انسان به خانه و خانواده‌ است. ما این واژه را برای پاس‌داری از ارزش خانه، خانواده، شهر، کشور و فرهنگ و اعتقادات به کار می‌بریم؛ در این‌ پرستش‌ها ما به انسان‌ حرمت می‌گذاریم. البته در نهایت،این‌ حس وظیفه‌شناسی مورد قبول و رضای‌ خداوند واقع می‌شود.(1)
 
 
«حب الوطن من الایمان»، یعنی محبت به وطن «از» ایمان است، نه این که خودش ایمان است. کسی به وطنش محبت دارد که ایمان به خدا داشته باشد و معمولاً کسانی که شعار از «وطن» می‌دهند و ایمانی به خدا و اسلام ندارند، در کوچک‌ترین امتحان‌ها خود را می‌بازند و برای اندکی منافع بیشتر، زندگی راحت‌تر، دغدغه‌ی کمتر، درگیر نشدن با مسائل و مشکلات وطن و … قید همه چیز را می زنند. اما آن کسانی که به خدا ایمان دارند، ایستادگی کرده و با تحمل تمامی مشکلات و حتی استقامت تا پای شهادت، در حفظ و استیلای وطنشان کوشا هستند.
 
 
 
 

قرآن راجع به وطن دوستی می‌گوید: «أُخْرِجُوا مِنْ دِیارِهِم‏» (آل‌عمران/195) پیداست علاقه به دیار یك علاقه‌ای است كه وقتی دستش را گرفتی و از وطن بیرونش كردی، به او ظلم كردی. می‌گوید: «أُخْرِجُوا مِنْ دِیارِهِم‏» اما وطن پرستی مثل بت پرستی است. وطن دوستی بله، وطن پرستی شرك است مثل بت پرستی ... (2)
 

تصاویری نادر از بارگاه امام علی(ع) در نجف اشرف


منبع:www.yjc.ir